Komunikaty 2019

Kurs dla kandydatów na myśliwych

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnowie uprzejmie informuje, że w dniu 2 września 2019 r. o godz. 15.00, w siedzibie ZO PZŁ w Tarnowie, ul. Urszulańska 16, rozpoczyna się szkolenie dla kandydatów do PZŁ. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki w godzinach popołudniowych, oraz dwa treningi strzeleckie na strzelnicy myśliwskiej w m. Fiuk – Sieradza odbędą się w soboty. Przewidywany termin zakończenia szkolenia to 11 października br., natomiast egzaminy odbędą się po 20 października br. Koszt szkolenia to 1476,00 zł, i obejmuje zajęcia dydaktyczne, materiały szkoleniowe, treningi strzeleckie oraz egzaminy. Potwierdzaniem uczestnictwa na kursie jest dokonanie wpłaty na nasze konto bankowe do dnia 23 sierpnia 2019 r. Pozostałe informacje przekazane zostaną na rozpoczęciu szkolenia. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z biurem Zarządu. 

  • Czytane: 122 razy

Otwarta konferencja "LAS - Lasy Państwowe - Lokalna Społeczność"

Jan Kosiorowski oraz Andrzej Matysiak
Dyrektorzy
Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie
i Regionalne j Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu

Mają zaszczyt zaprosić na otwartą konferencję

27 lipca, 2019 roku o godzinie 10:00

Cent rum Konferencyjne Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA

Dosłońce 56, 32-222 Racławice

  • Czytane: 126 razy

Zawody strzeleckie GOOD SNACK

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

na

ZAWODY STRZELECKIE

VII Edycja „O kryształowy Puchar Firmy GOOD SNACK”
oraz
Zarządu Okręgowego PZŁ Tarnów

17 sierpnia 2019r. start o 8:30

  • Czytane: 13 razy

Msza za zmarłych myśliwych

W Starej Jastrząbce koło Dębicy miała dziś miejsce coroczna msza za zmarłych naszych myśliwych z Okręgu Tarnowskiego, zwłaszcza tych w ostatnim sezonie łowieckim. Była celebrowana przez pięciu Kapelanów pod przewodnictwem Kapelana Myśliwych Okręgu Tarnowskiego Ks. Jana Ćwika. Oprawę liturgii zapewnili członkowie Komisji Kultury przy ZO PZŁ w Tarnowie oraz sygnaliści. Uczestniczyło w niej sporo pocztów sztandarowych ze sztandarem ZO na czele oraz wielu myśliwych i ich najbliższych. Następnie skorzystaliśmy z gościnności Ks. Jana i mogliśmy posilić się smaczną dziczyzną już zapraszamy za rok.

 

  • Czytane: 202 razy

Msza w Szczepanowie

We wtorek 7.05.2019 w sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie koło Brzeska delegacje okolicznych Kół Łowieckich z pocztami sztandarowymi na czele ze sztandarem ZO PZŁ w Tarnowie oraz z Łowczym Okręgowym Krzysztofem Łazowskim i członkiem ZO Mariuszem Dymurą oraz okoliczni indywidualni myśliwi i Diany licznie uczestniczyli we mszy św. W intencji służb i stowarzyszeń mundurowych. Oprócz walorów duchowych była to również dobra okazja do promocji pozytywnego polskiego łowiectwa i właściwego wizerunku myśliwego wśród okolicznego społeczeństwa, którego znaczną część stanowią miejscowi rolnicy. Dziękujemy za obecność.

 

Darz Bór

 

  • Czytane: 152 razy

Zawody strzeleckie o puchar wiosny

Na strzelnicy ZO PZŁ w Tarnowie w m. Sieradza-Fiuk Odbyły się 18.05.2019r. zawody strzeleckie o Puchar Wiosny. Pogoda dopisała. Gratulujemy zwycięzcom: pierwsze miejsca:

- kat. Dian kol. Lila Nowak (432)

- kat. Open Tomala Sławomir (467)

Wyniki i zwycięzcy już uwiecznieni na zdjęciach. Dziękujemy Myśliwska Szczecha za kulinarne wzmacnianie sił zawodników i sędziów

  • Czytane: 113 razy

V Mundurowy Dzień dziecka w Skrzyszowie

Dziś w Skrzyszowie koło Tarnowa miało miejsce fantastyczne wydarzenie: V Mundurowy Dzień Dziecka pod patronatem Wójta Gminy Skrzyszów. Dzięki Organizatorom i koleżance Lucyna Maniawska mogliśmy wspólnie z nią uczestniczyć w tym wydarzeniu jako PZŁ Okręgu Tarnowskiego. Edukacja przyrodnicza całych rodzin prowadzona przez Diany Lucyna i Marysia cieszyła się niezwykłą popularnością a m.in. odgłosy zwierząt i ptaków z tablic interaktywnych zadziwiały nie tylko dzieci ale również ich rodziców.  Nasi koledzy z KŁ „Dzik”  w Tarnowie, których obwód obejmuje te okoliczne tereny, przygotowali dla uczestników niespodziankę. Zapach aromatycznego gulaszu z dzika, którego Koledzy przygotowali grubo ponad 100-litrów, roznosił się nęcąco nad Skrzyszowem. Dopowiemy wiec tylko, że w ciągu niecałej godziny zostało wydanych kilkaset sporych porcji tego niepowtarzalnego-a dla większości tam obecnych-nieznanego do tej pory- dania, które świetnie  promowało nasze myśliwskie tradycje kulinarne wśród lokalnej społeczności oraz służb mundurowychDziękujemy Wszystkim naszym Dianom, Myśliwym za poświęcony dla edukacji i promocji PZŁ swój czas a Sponsorom dziękujemy za wszelkie słodkie upominki

 

Link do galerii zdjęć: https://we.tl/b-Bihnu98v42

 

  • Czytane: 122 razy

II Puchar Polskiego Związku Łowieckiego MIX

Właśnie rozpoczął się dwudniowy (1-2.06) II Puchar Polskiego Związku Łowieckiego MIX który odbywa się na Strzelnicy ZO PZŁ w Katowicach.

Sędzia Główny Wiktor Marconi.

Zawody otwarł  uroczyście  Łowczy Okręgowy Mariusz Miśka

 

Reprezentacja naszego Okręgu Tarnowskiego to: Lila Nowak, Tomasz Adamczyk, Hubert Wiśniewski.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom życzymy sukcesów zapraszamy na uważne śledzenie fotorelacji
Fot. Tadeusz Nowak

Link do galerii zdjęć: https://we.tl/b-2O4hEoI5C7

 

 

  • Czytane: 124 razy

Rodzinny piknik w Żabnie

Dziś jako przedstawiciele PZŁ Okręgu Tarnowskiego uczestniczyliśmy w kolejnym Rodzinnym Pikniku zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Żabnie. Pierwsze minuty wskazywały, że dzisiejszy dzień będzie błogim i sielskim niedzielnym popołudniem.. ale nic bardziej mylnego wraz z napływem całych rodzin na miejsce Pikniku coraz więcej ludzi dorosłych z dziećmi zatrzymywało się przy naszym namiocie (a właściwie dwóch ponieważ oprócz naszego stanowiska otrzymaliśmy od organizatorów drugi namiot) gdzie cale rodziny mogły wspólnie edukować się i rysować oraz poznawać ciekawostki naszej przyrody korzystajac z tablic interaktywnych Nasze Diany Anna i Sylwia miały pełne ręce roboty a kolejki do konkursów wiły się wężykiem, zwłaszcza w drugiej części Pikniku. wspierał nas tez nasz kolega myśliwy Dominik Rzepecki Komendant Komisariatu Policji w Żabnie i redaktor Łowca Tarnowskiego Wielu zaglądających na nasze stanowiska było nieźle zdziwionych, że czymś takim również zajmują się członkowie PZŁ i chętnie sami próbowali sił w znajomosci wiedzy z przyrodydodatkową atrakcją była promocja dziczyzny. Koledzy licznie zebrani z KŁ Naddunajeckie w Żabnie na czele z Członkiem NRŁ Januszem Garbarzem i Łowczym Andrzejem Florkiem serwowali kiełbasę z dzika i z koziołka, (które przygotował kol. Roman Ryba) i rozdali ich około 50 kg była to również kolejna okazja do ukazania pozytywnego wizerunku PZŁ i do rozmów o szkodach łowieckich na okolicznych polach oraz o niedaleko położonej Strzelnicy ZO PZŁ w Sieradza-Fiuk. Dziękujemy wszystkim Dianom i Myśliwym  za wspólne spędzony czas na promocji PZŁ a Sponsorom za liczne upominki dla dzieci i dorosłych

Link do galerii zdjęć: https://we.tl/b-HcUrRCKznQ 

 

  • Czytane: 175 razy
Subscribe to this RSS feed

Newsletter